Mjesečni arhivi: siječanj 2019.

Prikupljanje pomoći za inhalator i aspirator

Kako bi svoj djeci omogućili jednake mogućnosti pokrenuli smo akciju prikupljanja sredstava za pomoć pri kupnji inhalatora i električnog aspiratora za člana našeg udruge, dječaka Petra.

Maleni Petar je trogodišnje dijete s poteškoćama u fizičkom i mentalnom razvoju od svog rođenja, kojeg prati slab imunitet i česte bolesti. S obzirom da njegovi roditelji žive u teškim životnim uvjetima koji im ne dozvoljavanju da od svojih skromnih primanja odvoje za kupnju navedenih aparata obraćamo se ovim putem.

Cijena inhalatora iznosi 310,00 kn, dok cijena električnog aspiratora za nos iznosi 211,25 kn.

Nadamo se da ćete nam pomoći pri kupnji, donacijom potrebnih sredstava ili nas preporučiti nekome tko bi mogao riješiti ovaj problem. Unaprijed se svima zahvaljujemo.

Sretan Božić i Novu 2019. godinu

Sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu 2019. godinu vama i vašim obiteljima, a osobito djeci i mladima žele članovi Udruge Radost 🎄

Ovim putem se zahvaljujemo svim poduzećima, javnim institucijama i dobrim ljudima, širom Hrvatske, što su nam kroz donacije materijala, robe i financijskih sredstava omogućili aktivno djelovanje i provođenje humanitarnih akcija pomoći najpotrebnijima. Svima Vama šaljemo jedno veliko HVALA! 🤗😄

U prilogu objavljujemo fotogaleriju s čestitkama i željama naših mališana.

Druženje uz čaj i krafne

Uoči Božića i za završetak uspješne 2018. godine Udruga za pomoć djeci i mladima Radost organizirala je u svom prostoru, na adresi Ivana Šveara 34, domjenak za svoje sugrađane.

Kako bi upoznali svoje članove i zainteresirane sugrađane s tekućim projektima i aktivnostima te planovima u narednoj 2019. godini, organiziran je dan otvorenih vrata udruge i postavljen štand na kojima su prolaznici ugošćeni s toplim čajem, slanim i slatkim pecivima, sokovima, krafnama i slatkišima.

Edukativno druženje

U sklopu Adventa u Pleternici i obilježavanja Dječjeg dana Grada Pleternice, održano je druženje s djecom i mladima na mnogobrojnim aktivnostima koji su pratili cijeli studeni i prosinac.

Tom prilikom Udruga za pomoć djeci i mladima odradila je edukativne radionice i parlaonice sadržane u projektu “Edukativno druženje” i obogatila sadržajima društvena zbivanja u Gradu Pleternici.

Projekt je financiran od strane Ministarstva za demografiju obitelj mlade i socijalnu politiku, a nastavak projekta očekuje nas i u siječnju. Stoga ovom prilikom pozivamo i sve one koji se do sada nisu uključili da su pozvani na druženje i da će biti rado primljeni.

Blagdanski paketići za radost

U sklopu borbe protiv siromaštva i projekta okupljenog pod nazivom “Blagdanski paketići za radost” prikupljene su donacije uz pomoć dobrih ljudi, pravnih i fizičkih osoba, iz cijele Hrvatske.

Ukupno je pakirano 80 humanitarnih paketa sastavljenih od osnovnih živežnih namirnica, slatkiša, igračaka, higijenskih potrepština i drugoga. Dio humanitarnih paketa podijeljen je djeci članova, a 41 paket čini isključivo školski pribor i dan je na raspolaganje Osnovnoj školi fra Kaje Adžića u Pleternici, koji je podijeljen učenicima od 1. do 8. razreda, i to onima kojima je najpotrebniji.