Mjesečni arhivi: veljača 2018.

Đurđica Lucić, volonterka “Marijinih obroka”, svjedočila o životu u Africi

U prostorijama Udruge za pomoć djeci i mladima Radost 21.02.2018. godine održano je predavanje  o radu međunarodne humanitarne organizacije “Marijini obroci” čija svrha je upoznavanje javnosti o problematici života najsiromašnijih zemalja svijeta, a cilj je osiguranje prehrane i obrazovanja djece koja žive u navedenim područjima.

Vrlo iscrpno i poučno svjedočenje o svom boravku i humanitarnom radu u Beninu održala je gđa Đurđica Lucić volonterima i članovima udruge i predstavila svoje viđenje problema s kojima su suočena siromašna djeca u Africi.

Isto tako, svi smo pozvani da jednostavnije gledamo na situaciju u kojoj se nalazimo jer postoje i oni koji su potrebitiji i kojima možemo i mi pomoći. Za sve detalje kako se možete uključiti i pripomoći radu “Marijinih obroka” pozivamo vas da nam se slobodno javite na navedene kontakte udruge.

Maškare 2018. u Pleternici! 🤡

11. veljače 2018. godine šarolike maske ispunile su ulice Grada Pleternice, počevši od 15 sati kada povorka kreće od OŠ Pleternica do Gradske kuće, gdje su nas dočekale zabavne note, mirisne krofne i topli napici.

Brojni mališani, ali i oni stariji, koji su se htjeli vratiti u mlade dane bili su obučeni u različite kostime i time pokazali šarolikost i ljepotu manifestacije koja se njeguje duži niz godina.

Ove godine na obilježavanju dana poklada Udruga za pomoć djeci i mladima Radost sudjelovala je u povorci i predstavljanju s 15 svojih predstavnika na temu indijanci. Naše indijanke i indijanci nisu uspjeli prizvati kišu ispred gradske kuće u Pleternici, ali nam je drago što smo prizvali lijepo vrijeme i veselu atmosferu.

Za organizaciju i preuzimanje ključa Grada Pleternice i ove godine na sebe su preuzeli “Pleternički čoraci” i ovim putem im se zahvaljujemo na izvrsnoj organizaciji cijelog programa.

Humanitarna akcija prikupljanja poklon paketa za socijalno ugrožene obitelji

Djedica se i ove godine prošetao našim sokacima i šorovima i udijelio poklone na radost dječjih lica. 🍭👧🎄👦

Ovim putem se zahvaljujemo svim poduzećima i dobrim ljudima, širom Lijepe naše, što su nam kroz donacije materijala, robe i financijskih sredstava omogućili provođenje humanitarnih akcija pomoći najpotrebnijima. Svima Vama šaljemo jedno veliko HVALA! 🤗😄

Svi oni koji žele znati više o projektima i žele se uključiti u provođenje istih mogu nam se obratiti na kontakte navedene u informacijama stranice.

HO-HO-HO 🎄

IMG_20171218_164418 IMG_20171218_164452 IMG_20171218_164744 IMG_20171218_164744 IMG_20171218_155803